banner113

Akhisar'da 8-16 Eylül'de Kültür Buluşması Etkinlikleri Düzenlenecek

Akhisar Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenecek olan “Kültür Buluşması” Akhisar’da faaliyet gösteren 7 hemşehri derneğinin katılımı ile 8-16 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Akhisar'da 8-16 Eylül'de Kültür Buluşması Etkinlikleri Düzenlenecek

Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet alanı içerisinde düzenlenecek olan Kültür Buluşması programına Akhisar’da faaliyet gösteren Balkan Göçmenleri Derneği, Balıkesirliler Derneği, Bayburtlular Derneği, Bitlisliler Derneği, Erzurumlular Derneği, Gördesliler Derneği ve Karadenizliler Derneği katılıyor.

Kültür Buluşması programı öncesi tanıtım kokteyli Akhisar Belediyesi fuaye alanında yapıldı. Tanıtım kokteyline Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve katılımcı 7 hemşehri dernek başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile yapıldı.

Kültür Buluşması kapsamında programın açılış töreni 8 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 18.00’de gölet alanında yapılacak. Açılış ardından Akhisar’da faaliyet gösteren hemşehri dernekleri yörelerine özel damak tatlarını, yaşam tarzlarını anlatan hikayeleri, giyim ve kuşam düzenlerini anlata birer sergi açılacak ve 16 Eylül’e kadar açık kalacak.

Tanıtım kokteyli öncesi bir açıklama yapan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, “Buradaki dernek başkanı arkadaşlarımız ile birlikte Başkan Yardımcımız Ömer İşçi önderliğinde oluşturulan komite tarafından oluşturulan projenin tanıtımı için bir araya geldik. Daha öncesinde hemşehri derneklerimiz gerçekten derneklerin hakkını vererek bir çok faaliyete imza atıyorlar. Biz de istedik ki hep beraber bu defa bir bütün içerisinde bunu gerçekleştirelim. Dolayısıyla bu sebeple ayrı zamanlarda yapılan bu faaliyetler şimdi hepsi bir arada gerçekleşecek. 8 Eylül’de yapılacak açılış ardından 16 Eylül’e kadar hafta boyunca 7 derneğimiz farklı günlerde farklı etkinliklerle bu programı renklendireceklerdir. 

Burada Akhisar’ımızı temsil eden 7 tane güzel adam var. Onlar gerçekten çok önemli bir işlevi yerine getiriyorlar. Hep birlikte yaşadığımız şehre değer katmaya çalışıyoruz. Akhisar bizim biricik kentimiz ve bu kentin kültürünü geliştirmeye çalışıyoruz. Var olan kültürümüzü ihya etmeye çalışıyoruz. Çok kadim bir şehirde yaşıyoruz ve hemşehri dernekleri olarak bizler ve arkadaşlarımız Akhisar’a adım attığımız andan itibaren Akhisarlı olduğumuzun farkındayız. Bu zenginlik hepimizin zenginliği ve bizim Anadolu’nun zenginliğidir. Bizler diğer bölgelerdeki gelenekleri de yaşatmamız gerekiyor” dedi. 

HER GÜN FARKLI YÖREYE ÖZEL KONSERLER

Tüm etkinliklerin Gölet alanında düzenleneceği program kapsamında 8 Eylül 2018 Cumartesi günü Erzurumlular gecesi kapsamında Doğu’nun sesi Erzurum Fasıl Ekibi, Teyo Emmi, Yaşar Aytan, Haluk Dadaş, Şeref Uludağ ve Dadaş Bar Ekibi sahne alacak. 10 Eylül 2018 Pazartesi günü Balıkesirliler gecesi kapsamında Tamer Öztoprak, Ali Çakar ve Ritmin Dansı sahne alacak. 11 Eylül 2018 Salı günü Karadenizliler gecesi kapsamında Karadeniz Oyun Ekibi, Onur Atmaca, İhsan Aydın sahne alacak. 12 Eylül 2018 Çarşamba günü Bitlisliler gecesi kapsamında Kemal Yılmaz ve Bitlis Folklor Ekibi sahne alacak. 13 Eylül 2018 Perşembe günü Bayburtlular gecesi kapsamında Bayburtlular Derneği Folklor Ekibi, Saniye Can ve Devran sahne alacak. 14 Eylül 2018 Cuma günü Balkan Göçmenleri gecesi kapsamında Murat Balkan, Ekrem ve Erşan ikilisi, Orkestra Serkan, Rumeli Folklor Ekibi sahne alacak. Son 15 Eylül 2018 Cumartesi günü ise Gördesliler gecesinde Bahadır Efe, Adem Ertaş, Gördes Folklor ekibi, Bizim kızlar grubu, Doğukan Doru ve Burak Hosaf ve Gördes’in Efeleri sahne alacak.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Duman
Ahmet Duman - 1 yıl Önce

ÇOK GÜZEL BİR FAALİYET. KATKISI OLANLARI KUTLUYORUM.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber