banner234

Çarşamba'ya kadar nöbet tutacaklar

Bugün kararın açıklanacağı Soma maden kazası ceza davasının üye hakimlerinden Tuğşad Buğra Kıyak'ın rahatsızlığı nedeniyle ertelenmesi, katılan avukatlarının ve ailelerin tepkisine neden oldu.

Çarşamba'ya kadar nöbet tutacaklar

Aileler ve avukatlar karar açıklanana kadar mahkeme salonu önünde nöbet tutacaklarını açıkladı.

“BİZLE DAHA FAZLA DALGA GEÇİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Avukat Can Atalay yaptığı açıklamada; “Çarşamba sabahı tüm Türkiye'ye deyin ki bu memlekette yaşamak isteyen onuruyla yaşamak isteyen herkesi Akhisar'a bekliyoruz. Bu dava 3-5 ayda kapatılırdı. Bu içerideki aileler yoksun insanlar bu emeği ile geçinen insanlar davalarına sahip çıkmasalardı bir avuç avukat bu işe tutunmasaydı bunlar en fazla 3-5 ayda bitmiş olurdu. 4. yıla girdik hepiniz müşterik emeğiyle herkesin eline sağlık. Fakat bizle daha fazla dalga geçinmesine izin vermeyeceğiz. Değerli arkadaşlar ne olursa olsun bu yargılama eksik siyasi sorunları yok bir kere Taner Yıldız nerde maden işçileri müdürü nerde biz biliyoruz bir an olsun aklımızdan çıkarmıyoruz onlardan hesap soracağız” dedi.

“ÇARŞAMBA SABAHINA KADAR BURADAYIZ”

Atalay; “Duruşma salonunda olanlar gördü o aileler burada kalma kararını kendileri aldılar. Arkadaşlar burada bir arkadaşımız vardı Selçuk. Selçuk'u Soma davasında neyi takip ediyorsun sorusunu sorduktan sonra diğer soruların beş kuruşluk değeri kalmamıştır soru sorulduktan sonra tutukladılar. Bugün avukat sayısını gördünüz bugün herhangi bir avukatın başına bir iş gelse yarın burada 2 katı avukat olur eminim. Buradan Silivri zindanına selam olsun. Buradan Türkiye'nin her tarafında olan avukat arkadaşlarımıza selam olsun. Tekrar sizden ricam bir olalım diri olalım Çarşamba sabahına kadar buradayız hepinizin işi gücü bırakıp gelmesine gerek yok nöbetleşe gelin ama bugün işinizi gücünüzü ayarlayın yarın burada olun bugün burada kalanlar yarın işe güce gitsinler. Çarşamba sabahı bu bariyerleri  buraya yükseltenlerden hesap soracağız Biz buradayız biliyoruz ki direnenler kazanır direnmeyenlerin tarihte esamesi okunmaz. Bu karanlıktan çıkacağız hep birlikte çıkacağız” dedi.

(Y.Y)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber