banner113

Akhisar'da kurt saldırısı iddiası

Akhisar’da aç kalan kurtlar yerleşim yerlerine kadar gelerek keçi sürülerine saldırdı.

Akhisar'da kurt saldırısı iddiası

Saldırıda 7 keçinin telef olduğu 8 tanesinin yaralı ve 4 tanesinin de kayıp olduğu öğrenildi. 

Vatandaşlar tarafından kurt saldırısı olduğu tahmin edilen olay geçtiğimiz gün Akhisar’ın Pekmezci Mahallesinde gerçekleşti. Pekmezci Mahallesinde ikamet eden ve hayvancılık ile geçimini sağlayan Mehmet Eriş’e ait keçi sürüsüne kurt veya kurtlar saldırdı. Ormanlık alanda keçilerini otlatırken vahşi bir hayvanın saldırısına uğrayan Mehmet Eriş, keçilerin bir kısmını kurtarırken 7 keçi saldırıda telef oldu 4 tanesi kayıp 8 tanesi de yaralandı.

Pekmezci Mahallesinde ikamet ettiğini ve geçimlerini çiftçilik yaparak sağladıklarını belirten Mehmet Eriş ve eşi Ayşe Eriş; “Küçükbaş hayvanlarımız var. Ormanlık alanda vahşi bir hayvanın saldırısına uğradılar. Tam olarak neyin saldırdığını bilmiyoruz ancak büyük ihtimal diş izlerinden ve hayvanları parçalamasına bakarsak kurt olabilir diye tahmin ediyoruz. Saldırı sonrası 7 keçi telef oldu, 4 tanesi kayıp ve 8 tanesini yaralı olarak eve getirdik onlarında yaşaması zor görünüyor. Devletimizin birçok birimine başvuru yapıyoruz. Bize geri dönen olmadı. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Pekmezci Mahallesi Muhtarı Ramazan Eriş; “Mahallemizde birçok vatandaşımız hayvancılık ile geçimini sağlıyor. Daha önce de vahşi hayvanların saldırıları olmuştu. Ancak bu şimdiye kadarki en büyüğü oldu. Pekmezci Mahallemiz ile Muştular Mahallesi arasındaki bölgelerde vahşi kurtların olduğu söyleniyor. Hayvancılık ile uğraşan halk tedirgin durumda yetkili mercilere başvurumuzu yapacağız” dedi. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet isacali
mehmet isacali - 12 ay Önce

evet keçilerin yaralarina bakilinca kurt saldirdigi belli oluyor

mehmet isacali
mehmet isacali - 12 ay Önce

evet keçilerin yaralarina bakilinca kurt saldirdigi belli oluyor

Hasab
Hasab - 11 ay Önce

Kedidir oo kedii

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber