banner113

Akhisar ADD'den Fener Alayı Yürüyüşü

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından düzenlenen 'Fener Alayı’ yürüyüşünde yaklaşık 1 bin kişi Türk bayrakları ile Bayram coşkusu yaşadı. 

Akhisar ADD'den Fener Alayı Yürüyüşü

ADD tarafından organize edilen Fener Alayı Yürüyüşü, Tahir ün caddesinde başladı. 1. nakliye, devam edip Belediye önü Atatürk Anıtı önünde son buldu. 

Yürüyüşte ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler olan vatandaşlar, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attı. Yaklaşık 1 bin kişinin katıldığı yürüyüşe cadde üzerinde bulunan vatandaşlar da alkışları ile destek verdi. 

Atatürk Anıtı önünde ADD Gençlik kolları başkanı Oğuz Kağan Görçakır, “ Öncelikle tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı kutlu olsun. Mustafa Kemal Paşa’nın kurtuluş savaşını başlatmak üzere Samsun’a ayak basışının üzerinden tam 99 yıl geçti. Mustafa Kemal Paşa büyük bir inaçla çıktığı yolda Mustafa Kemal Atatürk oldu. Ne acıdır ki Atatürk sonrasında ülkemizi yönetenler büyük önderimizin gençliğe hitabesinde söylediği tehlikeleri dikate almayıp ülkemizi günümüzdeki karanlık duruma getirecek adımlara seyirci kaldılar. ADD bir ihtiyaçtan doğdu tam da 29 yıl önce Bugün aslında bizde doğum günümüzü kutluyoruz. Türkiye cumhuriyetine geleceğe taşıyacaklar için her 19 Mayıs bir başlangıçtır. 99 yıl önce Mustafa Kemal ülkeyi kurtarmak için yola çıkması gibi, 29 yıl önce 50 değerli aydnımızın bütün baskı ve tehtidlere rağmen ADD’yi örgütlemesi gibi. 

Kumpaslar, kabalıklarınız, küfürleriniz, baskılarınız bizi yıldırmadı yıldıramayacak. Yine biz kazanacağız. Geldikleri gibi gidecekler dedi. (E.D)
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber