banner113

Kadın Girişimcilerden E-Ticaret Eğitimleri

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Akhisar Temsilciliği’nin e-ticaret yapabilen girişimciler var etmek için yola çıktıkları eğitim programlarının ilk ayağı olan Türk Telekom’un “Şimdi Senin Zamanın” sloganıyla kadınlara yönelik başlattığı teknoloji seferberliği projesindeki Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı Akhisarlı kadınlara eğitim vermeye başladı. 

Kadın Girişimcilerden E-Ticaret Eğitimleri

Bugün saat 09.30’da Milli Egemenlik meydanında başlayan ücretsiz teknoloji eğitimine 3 oturumda 150 kişi katıldı. Türk Telekom Eğitim tırında; İnterneti anlama ve öğrenme, E-devlet şifresi alma ve kullanma, Sosyal medya kullanımı, E-posta kullanımı, Bankacılık işlemleri, Görüntülü haberleşme, İnternette güvenlik, Zararlı oyunlar, İnternetten alışverişte dikkat edilmesi gereken ana konular ve konumla ilgili navigasyon kullanma eğitimleri verilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Akhisar Temsilcisi Nefise Şükran Füzün; “Teknoloji aracını ayağımıza kadar gönderen Türk Telekom’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İçeride 45’ten fazla kadın eğitim alıyor. Öğlen grubunda sadece öğrencilerin ve özel grupların olduğu ikinci bir grubumuz var. Bugün eğitim alanların sayısı 150’ye geçecek diye düşünüyorum. Eğitim 3 basamaktan oluşuyor. Bugün burada ‘Senin zamanın’ eğitimiyle birinci basamak Türk Telekom sayesinde tamamlanmış oluyor. Kendi projemizin ikinci basamağında bir internet şirketiyle yaptığımız anlaşma çerçevesinde bir e-ticaret sitesi bize eğitime gelecek. Birinci basamak eğitimi alanlardan ücret alınmayacak. Biz Türk Telekom sayesinde kendi projemizi güçlendirdik. Üçüncü basamakta 40 tane kadına e-ticaret sitesinde bir yıl boyunca Kadın Girişimcilerin projesi çerçevesinde bize destek olacaklar. Kadınların büyük bir e-ticaret sitesinde dükkanları olacak. 

Düzenlenen eğitim programına TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Akhisar Temsilcisi Nefise Şükran Füzün ve yönetim kurulu üyeleri, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Mehmet Ulusoy ve meclis başkanı Feride Sakarya ve Akhisarlı kadınlar katıldı.

TÜRK TELEKOM TEKNOLOJİ SEFERBERLİ BİLGİ NOTU

• Türk Telekom kadınların toplumun şekillenmesinde taşıdığı önemli rolden yola çıkarak Teknoloji Seferberliği’ni başlattı.
• Türk Telekom’un 2017 yılında başlattığı Teknoloji Seferberliği, İnternetle hayat Kolay Projesinin devamı olarak kurgulandı.
• Amaç, İnternetin yaygın seviyede kullanıldığı ülkemizde daha verimli ve akılcı kullanımın sağlanması.
• Toplumda internet okuryazarlığının arttırılması amacıyla, 2017 yılında 38 ilde 5 bin kişiye ulaşılan projenin 2018 yılında da sürdürülerek, 24 ilde daha ücra yerleri ziyaret etmek ve daha fazla kadını bilgisayar ile tanıştırmak hedefleniyor.
e İki yılda 10 bin kişiye dokunmak hedefleniyor.
e Bu sene Erzincan’dan başlayıp Kars’ta sona erecek olan ‘Teknoloji Seferberliği’nde 24 ile gidilecek.
• 20 bin km’ye yakın yol yapılacak.
• Teknoloji Seferberliği eğitimleri teknolojik donanıma sahip, 40 kişinin aynı anda eğitim alabildiği gezici eğitim tırında veriliyor.
• Akıllı tahta sistemi üzerinden verilen eğitimlerde kadınlar masalarında bulunan, internet bağlantısı sağlanmış tabletler ile uygulamaları öğreniyorlar.
e Gezici eğitim tırında kadınlara interneti verimli kullanmanın yolları, konum belirleme, e- devlet uygulamaları, e- nabız uygulamaları, kadınlara yönelik web sayfalarına nasıl ulaşılacağı gibi eğitimler verilirken, sosyal medya konularında bilinçlenmeleri ve ebeveyn olarak kontrol becerilerini güçlendirmeleri sağlanıyor.
e En çok soru, sağlık sitelerine erişim, yemek sitelerine erişim ve sosyal medya siteleri hakkında geliyor.
• Teknoloji’ Seferberliği’ne her yaştan kadın katılabiliyor
• Türk Telekom Akademi eğitmenleri tarafından verilen eğitimler, 40 kişilik sınıfta, günde iki kez
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber


////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber


////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////