banner113

Ayvaz Dede İmam Hatip Öğrencileri Kapadokya Turundan Döndü

Okul müdürü Yıldırım BAYIR ”20-21-22 Nisan 2018 tarihlerini kapsayan günlerde Okulumuz Gezi Tanıtma-Turizm ve Spor Kulübü Kapadokya-Konya’ya bir gezi düzenledi.

Ayvaz Dede İmam Hatip Öğrencileri Kapadokya Turundan Döndü

Geziye 74 öğrencimiz, 4 öğretmenimiz, 10 velimiz katıldı. 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında düzenlediğimiz gezimizle dünyada en güzel örneği ülkemizde olan doğal oluşumları Peribacalarını-Nevşehir-Ürgüp-Göreme-Avanos’u gezerek hayranlıkla izledik.

Kadim şehir Konya’mızın tarihi ve dini mekanlarını ziyaret ederek gönül coğrafyamızda iz bırakan Hz Mevlana Türbesini ve eserlerini, Çanakkale Müzesini, Alaattin Camiini , Karatay Medresesini, Sille Köyünü inceledik.

Konya-Selçuklu Tropikal Kelebek Bahçesine girdiğimizde bizi, etrafta uçuşan renk renk yüzlerce kelebek karşıladı. İçerdeki kelebekleri, tropikal bitkileri, mini şelaleyi, Papağanları, böcekleri, mini müzeleri, Şaşkınlıkla-hayranlıkla izledik. Çocuklarımız 1 saat boyunca bu parkta neşe içinde kelebek kovaladı. 

Allah’ın yaratma sıfatının en güzel örneklerini görerek-izleyerek Rabbimizin yüceliğini bir kez daha keşfettiler.

Bu geziyle amacımız çocuklarımızın cennet vatanımızın tarihi ve doğal zenginliklerini gezerek, görerek, inceleyerek öğrenme, keşfetme anlama ve anlatmalarıdır. Bu amacımıza ulaştığımızı görmek hem bizleri hem velilerimizi mutlu etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber